Вештачка интелигенција може да помогне развој образовањa

Нема коментара Share:

Државни секретар Министарства просвете Владе Републике Србије Ивица Радовић истакао је данас да ресорно министарство дигиталну трансформацију у образовању види као дигиталну еволуцију током које се, пре свега, води рачуна о добробити и подршци целовитом развоју ученика.

Радовић је, учествујући на конференцији о утицају нових технологија, посебно вештачке интелигенције на образовање „Свет испред нас”, указао на то да се реализује низ мера усмерених на развој дигиталних компетенција наставника и ученика, али и на сферу педагошке примене дигиталних технологија и вештачке интелигенције.

Државни секретар је исказао захвалност УНДП-у и Фондацији „Петља” који пружају значајну подршку Министарству просвете и школама у овој области.

Стални представник УНДП-а у Србији Јакуп Бериш поручио је да је важно да сви ученици имају једнак приступ новим технологијама како би се припремили за будућност у којој ће улога вештачке интелигенције бити све већа.

Бериш је истакао да УНДП, заједно са Министарством просвете и Фондацијом „Петља”, ради на јачању дигиталне писмености и дигиталних вештина и ученика и наставника.

Поред осталог, спровели смо обуке за унапређење вештина наставника, израдили бесплатне онлајн материјале за учење програмирања и организовали летње школе програмирања, рекао је он.

Директор Фондације „Петља” Небојша Васиљевић указао је на то да ће ученици који данас седе у клупама по завршетку свог школовања радити у времену у коме се широка употреба вештачке интелигенције подразумева.

Конференција „Свет испред нас” окупила је данас у Палати Србија више од 700 учесника – наставнике, представнике академске заједнице и стручњаке из области образовања, науке и технологије.

Кроз различите целине, скуп се бавио и питањима како да одговорно и критички користимо вештачку интелигенцију у образовању, на који начин ова и друге нове технологије, попут гејминга, могу да буду подршка настави, али и како вештачка интелигенција утиче на инклузију у образовању.

На пратећој изложби „СТЕ(А)М у образовању” институције, организације цивилног друштва, наставници и ученички тимови представили су иницијативе које су примери добре праксе употребе нових технологија и СТЕАМ дисциплина у образовању.

Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије

Previous Article

Доследно применити нулту толеранцију према било ком виду насиља

Next Article

Италија један од водећих привредних партнера Србије

Можда ће вам се такође допасти

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *