Државно-привредна делегација Чешке посетила компанију „Имлекˮ

Нема коментара Share:

Представници Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Владе Републике Србије, заједно са привредно-државном делегацијом Чешке Републике, која борави у званичној посети Србији, посетили су данас компанију „Имлекˮ у Падинској скели.

Делегацију Чешке предводио је министар пољопривреде Марек Виборни, а у посети поменутој компанији били су и представници привредних комора Србије и Чешке, који су на заједничком састанку разматрали како да се унапреди сарадња двеју земаља у области пољопривреде.

У оквиру посете државно-привредне делегације Чешке, предвиђено је да данас у Привредној комори Србије буде одржан и Пословни форум српских и чешких компанија из области пољопривреде, прехрамбене и металске индустрије, којем ће присуствовати министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Александар Мартиновић и министар Виборни.

Делегација Чешке борави у Србији од 20. до 22. новембра.

Аутор фотографија: Танјуг

Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије

Previous Article

Потписан уговор за изградњу постројења за прераду отпадних вода у месту Дивчибаре

Next Article

Успостављање система идентификације земљишних парцела

Можда ће вам се такође допасти

Београд, 31. март 2023. У присуству председнице Владе Републике Србије Ане Брнабић и премијера Северне Македоније Димитра Ковачевског, данас су у Београду потписана три документа којa ће унапредити сарадњу између две земље у областима саобраћаја и рударства и енергетике, али и на граничним прелазима. У питању су Меморандум о разумевању о мерама за унапређење кретања људи и робе преко заједничке државне границе, Меморандум о разумевању у области рударства и енергетике и Меморадум о разумевању за пројекат електронске наплате путарине – успостављање интероперабилног електронског система за наплату путарине. Брнабић је објаснила да ће, када је реч о успостављању овог система, грађани ускоро моћи да се ауто-путевима у Србији, али и Северној Македонији, крећу без додатних заустављања ради куповине система електричне наплате у једној или другој земљи. Она је навела да ће у наредних 30 дана бити настављени разговори око усаглашавања интероперабилне електронске наплате, као и да је планирано додатних 60 дана за тестирање овог система и пуштање у рад током летње сезоне. Премијерка је изразила наду да ће се овај систем проширити на Албанију, у оквиру Иницијативе „Отворени Балкан”, али и на Хрватску и Грчку како би се у што већој мери олакшало путовање, али и да би Србија постала још атрактивнија за транспорт робе, што директно доприноси економском и расту БДП-а наше земље. Председница Владе је, такође, нагласила да је сарадња у области енергетике веома важна за економске односе двеју земаља, додавши да се меморандум, који је данас потписан, тиче пре свега гасног интерконектора између Србије и Северне Македоније. Према њеним речима, то ће допринети унапређењу сарадње у овој области у циљу обезбеђивања регионалне безбедности и енергетске стабилности. Што се тиче унапређења кретања људи и робе преко заједничке државне границе, Брнабић је рекла да је данас потписан и Меморандум о разумевању за унапређење и бољу сарадњу на граничним прелазима између две земље, пре свега, на граничном прелазу Прешево–Табановце. Разговарали смо о томе како додатно можемо то да унапредимо, посебно током туристичке сезоне и већ током следеће недеље имаћемо додатне састанке на техничком нивоу, предочила је она. Премијерка је објаснила да ће на тим састанцима бити речи о јединственом софтверу за проверу података на граничним прелазима и мобилним читачима како бисмо у највећој могућој мери смањили гужве на граничним прелазима.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *