Србија остварила највећи напредак у области дигитализације и електронског пословања

Нема коментара Share:

Министар информисања и телекомуникација у Влади Републике Србије Дејан Ристић присуствовао је данас представљању ,,Беле књигеˮ Савета страних инвеститора у Србији (ФИЦ), који је доделио највишу оцену за напредак у претходном извештајном периоду за област дигитализације (телекомуникација) и електронског пословања.

Савет страних инвеститора, који кроз ову публикацију даје препоруке Влади Србије за унапређење пословне климе у земљи, посебно је нагласио успешан рад на унапређењу законодавног оквира у тој области.

Наиме, у протеклом периоду започет је рад на изради Закона о електронском документу, електронској идентификацији и услугама од поверења, као и Закону о информационој безбедности.

Овогодишња оцена постигнутих резултата у области дигитализације (телекомуникација) представља до сада најбољу појединачну оцену коју је Савет страних инвеститора доделио за напредак у овој сфери.

Министарство изражава захвалност Савету страних инвеститора на препознатим резултатима, као и одлучност да још ефикасније ради на даљем унапређењу пословног амбијента у Србији.

У оквиру представљања ,,Беле књигеˮ присутнима су се обратили и председник Владе Милош Вучевић, шеф Делегације ЕУ у Србији Емануеле Жиофре, председник Савета страних инвеститора Мајк Мишел и главни и одговорни уредник ,,Беле књигеˮ Небојша Савић.

Један од главних закључака овогодишњег издања јесте то да једино симбиоза државних, локалних и страних инвестиција може учинити нашу привреду још просперитетнијом.

„Бела књигаˮ представља извештај Савета страних инвеститора о стању у пословном окружењу у Србији. Овогодишња ,,Бела књигаˮ, 22. по реду, садржи 451 препоруку за унапређење пословног окружења. Писало ју је 59 аутора и садржи 61 ауторски текст.

Савет страних инвеститора у Србији окупља 122 водеће међународне компаније у различитим областима привредне делатности, наводи се у саопштењу Министарства информисања и телекомуникација.

Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије

Previous Article

Српски језик и ћирилица кључни за очување нашег идентитета у дијаспори

Next Article

Јачање међусобног разумевања и пријатељских односа Србије и Ирана

Можда ће вам се такође допасти

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *