Традиционално пријатељство и историјска блискост Србије и Грчке

Нема коментара Share:

Министар спољних послова у Влади Републике Србије Марко Ђурић састао се данас, на почетку званичне посете Грчкој, са делегацијом грчко-српске Парламентарне групе пријатељства, коју је предводио председник групе Христос Букорос.

Саговорници су постигли сагласност о томе да Србију и Грчку веже чврсто пријатељство, узајамно поверење, историјски потврђена блискост и солидарност наших народа.

Ђурић је нагласио да две земље остварују и добру парламентарну сарадњу, и истовремено исказао захвалност Букоросу и осталим члановима групе пријатељства на томе што чувају драгоцено наслеђе братских веза и сарадње Србије и Грчке.

Министар је рекао да је Посланичка група пријатељства са Грчком у Народној скупштини Србије традиционално међу најбројнијим, што је један од показатеља наше чврсте опредељености за развој и овог сегмента сарадње.

Шеф српске дипломатије је поручио да је за нас Грчка кључан стратешки партнер и сарадник на Балкану.

Он је, када је реч о економији, истакао да постоји изражен интерес грчких компанија за нова улагања у Србију, и позвао грчке пријатеље да учествују на специјализованој изложби Експо 2027 у Београду.

Он је посланике упознао са економским успесима Србије у протеклој деценији, и констатовао да постоји велики простор за унапређење привредне сарадње, будући да садашњи ниво није у складу са највишим квалитетом политичких односа који наше две земље имају.

Министар је саговорницима предочио да је питање Косова и Метохије за нас од највишег националног и државног значаја, и да Србија неће ни на који начин признати једнострано проглашену независност „Косова“.

Он је исказао захвалност на доследној подршци коју нам Грчка пружа по питању Косова и Метохије, али и у евроинтеграцијама, као нашем кључном спољнополитичком приоритету.

ФОТОГРАФИЈЕ: МСП

Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије

Previous Article

САЈ гаранција сигурности и безбедности грађана Србије

Next Article

Обележен Дан сећања на Роме страдале у Другом светском рату

Можда ће вам се такође допасти

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *