Јачање сарадње са водећим иновационим центром у Канади

Нема коментара Дели:

Београд/Торонто, 11. септембар 2024.

Министарка науке, технолошког развоја и иновација у Влади Републике Србије Јелена Беговић посетила је VentureLAB у Торонту, један од водећих иновационих центара у Канади, са циљем јачања сарадње у области високих технологија и иновација.

Беговић је са представницима VentureLAB-а разговарала о могућностима заједничких пројеката са циљем размене знања и искустава, посебно у секторима вештачке интелигенције и биотехнологије, како би се убрзао развој иновационог екосистема у Србији.

Министарка је рекла да ова организација подржава стартап екосистем и спрема компаније за глобално тржиште, истакавши да се ту спајају инвеститори и будуће компаније и заједно се спремају да освоје светско тржиште.

Велико ми је задовољство што имамо прилику да разменимо искуства и на неки начин повежемо и српску стартап заједницу са овако успешном организацијом, додала је она.

Директор VentureLAB-а Хју Чау захвалио је министарки Беговић на посети, додавши да Канада јесте центар развоја вештачке интелигенције, а VentureLab је иновациони центар Канаде.

Разговараћемо о томе како можемо даље да сарађујемо, посебно у сегменту инвестирања у заједничке пројекте, истраживања и партнерстава. Имамо веома јак утицај овде у Канади и радујемо се да будемо партнери Србији у будућности, истакао је он.

Сарадња са VentureLAB-ом представља важан корак у даљем развоју високотехнолошког сектора у Србији, омогућавајући српским иноваторима приступ глобалној мрежи и ресурсима који ће убрзати комерцијализацију њихових идеја.

VentureLAB је центар специјализован за подршку стартапима који бирају Канаду да би развили технолошке гиганте богате интелектуалном својином, који стварају иновативан хардвер и софтверска решења спремна за раст, трансформишу заједнице и успостављају план за одрживији и инклузивнији технолошки екосистем.

Извор текста и фотографије: Вебсајт Владе Републике Србије

Претходна вест

Ускоро уговор о сарадњи са Израелом у области телекомуникација

Следећа вест

Вишејезичност у Србији жива пракса у подручју образовања

Прочитајте још

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *