Метро ће бити грађен по највишим еколошким стандардима

Нема коментара Дели:

Београд, 17. септембар 2024.

Потпредседница Владе Републике Србије и министарка заштите животне средине Ирена Вујовић изјавила је данас да је од велике важности то што ће приликом реализације пројекта изградње метроа у Београду бити примењени највиши стандарди заштите животне средине.

Вујовић, која је присуствовала презентацији капиталног пројекта изградње метроа у Београду, изразила је задовољство због тога што се прва фаза овог пројекта од националног значаја одвија планираном динамиком.

Према њеним речима, остварен је значајан напредак у имплементацији и то уз поштовање најстрожијих мера заштите животне средине.

Будући да метро представља еколошки вид превоза, реализацијом овог пројекта, не само да ће Београд добити инфраструктуру по угледу на европске метрополе, већ ће се значајно смањити загађење у градској зони које долази из саобраћаја, што и јесте наш циљ, нагласила је потпредседница Владе.

Она је указала на то да је Министарство заштите животне средине дало сагласност на прву у низу студија о процени утицаја на животну средину (ЕИА) за прву фазу овог пројекта, за који је додатно израђена и Студија о процени утицаја на животну средину и друштво (ЕСИА) – свеобухватан елаборат о заштити околине и заједнице у целини.

Према њеним речима, Студија о процени утицаја на животну средину за прву фазу пројекта садржи мере заштите за површинске и подземне воде, земљиште, ваздух, природна добра, станишта и укупну флору и фауну на траси метроа, док шира студија обухвата и друштвене аспекте који су важни за грађане.

Обе студије су предвиделе да се пројекат реализује уз поштовање високих стандарда заштите животне средине, што је за нас приоритет. Сигурна сам у то да ће београдски метро бити пројекат, који ће на више начина значајно унапредити квалитет живота Београђана, нагласила је Вујовић.

Извор текста и фотографије: Вебсајт Владе Републике Србије

Претходна вест

Бриселски споразум остао мртво слово на папиру због опструкција Приштине

Следећа вест

Отворене могућности за научну сарадњу са Кубом

Прочитајте још

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *