Нове технологије компаније „Хуавејˮ за унапређење рада полиције

Нема коментара Дели:

Београд/Шенџен, 12. септембар 2024.

Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић посетио је данас седиште компаније „Huawei Technologies Co, Ltdˮ у Шенџену, где се састао са председником ове компаније за сарадњу са јавним сектором и владама Џанг Јонгом.

Дачић је том приликом похвалио висок ниво сарадње између Министарства унутрашњих послова Србије и компаније „Хуавејˮ, указујући на до сада реализоване значајне пројекте, попут видео-надзора у саобраћају.

Он је подвукао да су основ сарадње Србије и НР Кине пријатељски односи утемељени стратешким документима, потписаним од стране двојице председника – Александра Вучића и Си Ђинпинга, и изразио очекивање да ће сви досадашњи пројекти допринети ефикаснијем раду припадника МУП-а Србије.

Саговорници су размотрили правце даље сарадње, као и могућности њеног унапређења у области едукације кадрова, студијских посета, размене информација и обука, уз евентуално отварање истраживачког центра у Србији.

Дачић је изразио задовољство реализацијом најзначајнијих пројеката, као што су проширење eLTE мреже у Србији и пројекат 112, који представља систем повезаних оперативних центара за брзо и ефикасно повезивање хитних служби.

Он је исказао подршку свим напорима за даљи развој нових технологија које ће олакшати и унапредити рад полиције.

Џанг је пренео захвалност потпредседнику Владе на континуираној подршци компанији „Хуавејˮ, дугој већ 15 година, од самих почетака пословања у Србији.

Након састанка, Дачићу су приказана најновија достигнућа пре свега из области информационо-комуникационих технологија, али и најновија инвестиција компаније у области ауто-индустрије, где су заједно са компанијом „Аитоˮ развили аутомобил који се може кретати аутономно.

Аутор фотографија: МУ

Извор текста и фотографије: Вебсајт Владе Републике Србије

Претходна вест

Стратешко партнерство темељ све интензивније економске и политичке сарадње са УАЕ

Следећа вест

Србија пример добре праксе заштите оболелих од ретких болести

Прочитајте још

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *